Március végéig, minden héten egy-egy járás székhelyén várjuk a települések vezetőit és környezetvédelmi szakembereit. A rendezvényeken bemutatjuk a megyei szintű SECAP-ot, a települési Akciótervek kidolgozásának szakmai lépéseit, a már elkészült és működő jó gyakorlatokat, valamint a szakterületek friss kutatási eredményeit, alkalmazható módszereit.
Hunyadi Lóránt, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat projektmenedzsere nyitotta meg a rendezvényt. Röviden ismertette az önkormányzat térségünk adottságait előtérbe helyező, környezetvédelemmel és fenntarthatósággal összefüggő tevékenységét. A megyei és települési önkormányzatok az elmúlt években sikeresen működtek együtt a különböző fejlesztési pályázatokban, ennek a közös munkának lehet újabb eredményes területe a fenntartható akciótervek kidolgozása.
Gaál László, a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. klímaszakértője ismertette a települési szintű SECAP tartalmi részleteit, elkészítésének fontosabb lépéseit. Felhívta a figyelmet, hogy már most el kell kezdeni a helyi Akcióterv kidolgozását, mert ez lesz a sikeres pályázati munka egyik alapfeltétele a két év múlva kezdődő programozási ciklusban.
Dr. Fehér Balázs, a MEGÉRTI Kft. operatív igazgatója bemutatta a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat részére készített SECAP-ot, amely a megye természeti és gazdasági sajátosságaira alapozva határozza meg a fentartható fejlődés irányait és a beavatkozási célterületeket.
Kutasi Ferenc, Szentkirály Község Önkormányzata településfejlesztője egy konzorciumi partner település már elkészült, és a gyakorlatban is alkalmazott jó gyakorlatát vázolta részletesen. A hagyományos mezőgazdasági tevékenységen alapuló község életét jelentősen befolyásolja az éghajlatváltozás, valamint a közelben található ipari beruházások. A települési adottságokat és a környezeti változásokat figyelembe véve többek között fenntartható-energia hasznosítás, talajmegújító mezőgazdasági művelésimód váltás, környezet- és egészségtudatos közösségi munka szerepel a példaértékű települési Akciótervben.
Padra István, a BÁCSVÍZ Zrt. komposztálási üzemmérnöke a Bács-Kiskun Megyei Éghajlatváltozási Platform szakmai előadójaként a szennyvíziszapból készített komposzt talajerő utánpótlásban szerzett friss kutatási eredményeit osztotta meg a hallgatósággal. A sikeres példákat bemutató előadásában rámutatott, a korszerű technológiák bevonása már a napjainkban is lehetővé teszik, hogy a felgyorsult világunk megváltozott életmódjából fakadó környezeti terheléseket a jövőben fenntartható erőforrásként is be tudjuk vonni a mindennapi életünk során.
A fórumsorozat következő állomásán 2019. február 7-én Baján és Bácsalmáson várjuk a járások szakembereit.
2024. 12. 03.
2024. 12. 03.
2024. 11. 29.
2024. 11. 29.
2024. 11. 28.
2024. 11. 28.
2024. 11. 25.
2024. 11. 25.
Kecel
2024. 11. 25.
2024. 11. 25.
[ Kecel ]
Császártöltés
2024. 11. 22.
2024. 11. 22.
[ Császártöltés ]