Bács-Kiskun Megyei Paktum Plusz
Projektazonosító:
TOP_PLUSZ-3.1.1-21-BK1-2022-00001Kedvezményezett:
Bács-Kiskun Vármegye ÖnkormányzataTelepülés:
Teljes vármegyeForrás:
ESZAProgram:
TOP PluszTámogatási arány:
100%Támogatási összeg:
3 347 000 000 FtMegvalósítás kezdete és vége:
2022. 07. 01. - 2027. 12. 31.Státusz:
FolyamatbanA Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata, a Bács-Kiskun Vármegyei Önkormányzati Hivatal és a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal konzorciumot hozott létre a paktum együttműködés megújítására és a Kecskemét és környéki települések foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési tevékenységének integrálására az aktív projektjük befejezését követően. A paktum plusz együttműködés célja az egész megyére kiterjeszteni a már működő foglalkoztatási-gazdaságfejlesztési partnerséget és kialakítani az elmúlt időszak kihívásaira reagáló stratégiát, ami megoldási irányokat mutat az érintettek számára, az előző, TOP forrásból megvalósított paktum tapasztalatait és jó gyakorlatait figyelembe véve.
Tevékenységeink átfogják a kötelezően megvalósítandó feladatok körét, a választható tevékenységekben az innovációra és a környezetünkben megjelenő kihívásokra adható jó válaszok kimunkálására fókuszálunk. A stratégiai megalapozást számos területre kiterjesztettük (pl. turizmus, marketing), mivel a pandémia az ágazatok működésére és azok piacára is jelentős hatást gyakorolt, így indokolt az érintett dokumentumok megújítása. A gazdaságfejlesztési tevékenységek a térségi igényekre és szükségletekre reagálnak (helyi termék- és szolgáltatásfejlesztés, befektetés-ösztönzés, szociális gazdaság), és a munkát úgy kívánjuk elvégezni, hogy az fenntartható eredményre vezessen.
A 30 év feletti inaktívak és az 50 év feletti regisztrált munkanélküliek célcsoportját és a teljesítménymutatók rendszerét az Innovációs és Technológiai Minisztérium Foglalkoztatáspolitikáért Felelős Államtitkárság az alátámasztó adatok alapján jóváhagyta. A munkaerő kereslet és kínálat megyei szintű összehangolása egyrészt a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal szolgáltatásai révén valósul meg, az inaktív személyek munkaszocializációjának segítéséhez megerősítjük a társadalmi vállalkozásokat, és gazdaságfejlesztési eszközökkel reagálunk azokra a körülményekre, amit a tartós munkaerőhiány okoz. A tevékenységekben az országos átlagnál alacsonyabb foglalkoztatási szinttel rendelkező, kevésbé fejlett járások kihívásaihoz illesztjük a beavatkozásokat, a szükségletek részletes vizsgálatára a foglalkoztatási helyzetelemzés biztosít lehetőséget.
A konzorcium tagjai az előző paktumok tapasztalatai alapján hatékony és alkalmazkodóképes humán erőforrásra építhetik a tevékenységüket, a koordinálandó terület földrajzi és tematikus értelemben jelen projektben megnő. A kommunikáció minősége és célba juttatása nemcsak a nyilvánosság keretében fontos, hanem a foglalkoztatók érzékenyítését támogató programelemben is, hiszen az előítéletek csökkentése, lebontása segít abban, hogy a megyénkben rendelkezésre álló munkaerőtartalékot alkotó egyének motivációja a fogadó oldal nyitottsága miatt megerősödjön.
Programban résztvevő munkanélküliek száma: 1751 fő
Programban résztvevő inaktív személyek száma: 206 fő