A jövő két keréken érkezik: így fejlesztik a megye kerékpárút hálózatát

Hazánkban az alföldi régiókban kerékpároznak a legtöbben: a lakosság csaknem egyharmada elsősorban biciklivel közlekedik – derül ki az Így bringázik Magyar­ország 2022 című országos repre­zentatív kutatásból.

Hazánkban az alföldi régiókban kerékpároznak a legtöbben: a lakosság csaknem egyharmada elsősorban biciklivel közlekedik – derül ki az Így bringázik Magyar­ország 2022 című országos repre­zentatív kutatásból.

Ez még indokoltabbá teszi azt a Bács-Kiskun megyei szándékot, hogy a következő években jóval több kerékpárút épüljön, sőt a bi­ciklizésre alkalmas útvonalakat hálózatba lehessen kötni. Így nem­csak a mindennapos közlekedés válik biztonságosabbá, hanem a megye turisztikai vonzereje is nö­velhető. Jelenleg körülbelül 400 ki­lométer kiépített kerékpárút van a megyében, illetve számos más út­vonal is (töltések, alacsony forgal­mú utak) biztonságosan és – a sík terepnek köszönhetően – könnyen kerékpározható.

Több új szakasz tervei is elké­szültek vagy folyamatban vannak: Kecel–Császártöltés–Hajós; Hajós–Miske; Homokmégy–Halom; Lakitelek–Szentkirály; Tataháza–Bácsalmás és Tass–Dunavecse. Szintén szerepel a tervek között a Kiskőrös és Kalocsa, illetve a Kiskunhalas és Szabadka közötti szakasz, továbbá a Kiskunhalas– Kunfehértó–Jánoshalma–Mélykút útvonal, és a jövőben Kecskemét­től egészen a Tiszáig el lehet majd tekerni.

Ezenkívül kiemelt elképzelés – hasonlóan a Balaton körüli kerék­párútvonalhoz – az úgynevezett Duna-körutak kialakítása.

Ehhez jó alapul szolgál, hogy Bács-Kis­kun és Tolna megye között a Paks–Kalocsa híddal együtt már négy helyen lesz közvetlen kap­csolat, illetve a Duna menti tölté­sek többnyire jól kerékpározhatók. Az aktív turizmus mellett ez akár a borturizmust is erősítheti, hiszen a Szekszárdi és Hajósi borvidék összeköttetése kifejezetten vonzó lehet a kerékpározók számára.

Ám a vonzerő növeléséhez a kerékpárutakon kívül szüksége­sek a kapcsolódó szolgáltatások is. Ezek közé tartoznak a kerék­párosbarát szálláshelyek, vendég­látóhelyek, attrakciók – amelyek kialakításához a vállalkozók és az önkormányzatok közreműködésé­re is szükség van. S. I.

További híreink

Fülöpháza, Kerekegyháza

2025. 04. 17.

Kondor tó - vizet a tájba

A nyolcvanas években még rendszeres halászat folyt Fülöpháza határában, ma már félsivatag a valamikori Kondor-tó területe.

2025. 04. 17.

[ Fülöpháza , Kerekegyháza ]

2025. 04. 17.

VÉRADÁS

Az Országos Vérellátó Szolgálat Bács-Kiskun vármegyei következő kiszállásos véradási helyszíneit közöljük

2025. 04. 17.

Kiskunmajsa

2025. 04. 16.

Értékőrzők Bács-Kiskunban

Lezajlott a vármegyei Hungarikum Vetélkedő. Két korcsoportból képviselhetik a vármegyét a a győztes csapatok az Agrárminisztérium által támogatott Kárpát-medencei hungarikum vetélkedő döntőjén.  

2025. 04. 16.

[ Kiskunmajsa ]

Tiszaalpár

2025. 04. 15.

Értéktár sorozat - Erdélyből Tiszaalpárra - Gergely Ramóna kosárfonó munkássága

Az ötödik generációs vesszőfonó gyermekkora óta tanulta, fejlesztette a mesterséget. Egyedisége az egyszerűségben rejlik  

2025. 04. 15.

[ Tiszaalpár ]

2025. 04. 10.

Polgármesteri találkozó: nemzetközi pályázatokra kell készülniük az önkormányzatoknak

A tizennyolcadik polgármesteri találkozót rendezte meg Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata szerdán. A rendezvénynek ezúttal Csólyospálos adott otthont. 

2025. 04. 10.

2025. 04. 10.

Újabb fi200 klub alakult – Bácsalmáson is elindult a közösségi gazdaságépítés

Bácsalmáson is sikeresen elindult a fi200 klub: kedden mintegy húsz helyi és térségbeli vállalkozó, termelő, civil szervezet vagy éppen önkormányzati vezető találkozott egymással egy üzleti reggeli keretében. 

2025. 04. 10.

Design by WEBORIGO