Bács- Kiskun, jó itt lenni! 

két folyó közt TOP-fejlesztések

Az elmúlt években példaértékű munka zajlott Bács-Kiskun vármegyében a közösségi identitás, a kulturális örökség megőrzése és a társadalmi kohézió erősítése terén. Ezt hivatott folytatni a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” program, amelynek nyitókonferenciájára pénteken délelőtt került sor a kecskeméti Megyeházán.

„Úgy kell dolgoznunk, hogy ne köveket görgessünk egymás elé, hanem segítsünk egymás elől elvenni az akadályozó köveket. Így kívánunk együtt dolgozni a polgármesterekkel, a vármegyei intézményekkel, cégekkel, szervezetekkel, civilekkel. A vármegyei önkormányzat részéről adott a partnerség” – hangsúlyozta a nyitórendezvényen Vedelek Norbert, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés elnöke a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” program kapcsán. Ennek célja, hogy a helyi közösségek összetartozását és életminőségét növelje, különös figyelmet fordítva a hátrányos helyzetű csoportokra: gyermekekre, nőkre, tanyán élőkre, mélyszegénységben élőkre, fogyatékkal élőkre, idősekre és a roma lakosságra.  

 


A projektet Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata, a Bács-Kiskun Megyei Szabadidősport Szövetség (BácsSport), valamint a FŐNIX Kulturális és Ifjúsági Egyesület valósítja meg, ugyanakkor a tagok nagyban számítanak a települési önkormányzatok, intézmények, civil szervezetek, valamint a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság együttműködésére. 

 


A konferencia résztvevői betekintést nyerhettek a partnerek által megvalósítandó kezdeményezésekbe. A következő években többek között érzékenyítő és drogprevenciós előadások, munkaerő-piaci képzések, egészségfejlesztő és prevenciós, valamint digitális kompetenciafejlesztési programok valósulnak meg a vármegye 11 járásában. Lesznek továbbá olyan rendezvények is, amelyek a fiatalok helyben maradásához járulnak hozzá, vagy éppen a klímaváltozásnak leginkább kitett településeken élőknek nyújtanak segítséget. Tervben vannak bűnmegelőzési programok is, illetve gazdaságélénkítő projektek – bizonyítandó, hogy az identitás, a közösség és a felzárkózás szó szerint is összefügg egymással.

 


Ahogy Moiskó Csilla elnöki tanácsadó fogalmazott: a sikeres felzárkóztatás előfeltétele az adott közösség összetartása, erős identitása.  „Az, aki erős identitással rendelkezik, tudja, hogy kicsoda, mik a céljai, mik az értékei, milyen irányba halad. És hogyha egy kihívás jön vele szemben, tudja, hogy hogyan navigáljon” – emelte ki, megjegyezve, hogy az elmúlt évek identitáserősítő, közösségfejlesztő munkája ebben a projektben tovább folytatódik. 

 


A konferenciát követően csaknem 60 taggal – önkormányzatok, intézmények, civil szervezetek részvételével – megalakult a Bács-Kiskun Vármegyei Felzárkózási Fórum, amelynek célja az összefogás erejének kihasználása, hogy közös gondolkodással és cselekvéssel csökkentsék a vármegyei hátrányokat és esélyteremtő megoldásokat dolgozzanak ki, konkrét javaslatokat készítsenek a szolgáltatáshiányok orvoslására. A közös munkát együttműködési megállapodással foglalták keretbe a fórum tagjai. 

 


A „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” projekt a TOP_PLUSZ-3.1.3-23-BK2-2024-00001 kódszámú pályázati keretben, 1,124 milliárd forint vissza nem térítendő Európai Uniós támogatással valósul meg. A tervezett befejezése 2027. április 30.

 

Videós összefoglalónk:

 

 

 

 

 

 

További híreink

2024. 12. 19.

"2024 a roma rendszerváltás éve" Kiskunhalason ünnepelték a cigány nemzetiségi napot

Magyarország kormánya a nemzeten belül értékként tekint a nemzetiségeire - mondta a Belügyminisztérium társadalmi esélyekért és roma kapcsolatokért felelős államtitkára szerdán az Országos Cigány Nemzetiségi Napon Kiskunhalason.

2024. 12. 19.

Kiskunhalas

2024. 12. 19.

Harmadik lett a halasi szerző esszéje

A Reformátusok Lapja 2024 őszén esszépályázatot hirdetett, ahová olyan írásokat vártak, amiknek a témája: vagy az volt, hogy hogyan formálta át a digitális jelenlét az embert; vagy a bibliai hősök és modern példaképek közül ki inspirálta; vagy, hogy vált a javára, amikor Isten visszatartott tőle valamit. Közel 40 pályázó közül felnőtt kategóriában szép sikert ért el Végső István Özvegyek és szőlőkapások fillérjeinek koppanása című esszéje.

2024. 12. 19.

[ Kiskunhalas ]

2024. 12. 19.

VÉRADÁS

Az Országos Vérellátó Szolgálat Bács-Kiskun vármegyei következő kiszállásos véradási helyszíneit közöljük

2024. 12. 19.

Nemesnádudvar

2024. 12. 18.

Zárja az évet egy különleges pezsgőkóstolóval a Bor Bagolyban!

A nemesnádudvari Bor Bagoly Présház igazi közösségi térré vált, ahol rendszeresen szerveznek izgalmas programokat. December 30-án pezsgőkóstolóval várják az érdeklődőket. 

2024. 12. 18.

[ Nemesnádudvar ]

Soltvadkert

2024. 12. 16.

Egy álom megvalósulása: Soltvadkert elkerülő útjának ünnepélyes átadása

Ma délelőtt Soltvadkerten történelmi jelentőségű pillanatra került sor: Orbán Viktor miniszterelnök és Lázár János, az Építési és Közlekedési Minisztérium vezetőjének részvételével hivatalosan átadták az 53-as főút Soltvadkertet elkerülő szakaszát. Ez az infrastruktúra-fejlesztés nemcsak a közlekedés javításáról szól, hanem Soltvadkert jövőjének új alapokra helyezéséről is.

2024. 12. 16.

[ Soltvadkert ]

2024. 12. 13.

Bács- Kiskun, jó itt lenni! 

Az elmúlt években példaértékű munka zajlott Bács-Kiskun vármegyében a közösségi identitás, a kulturális örökség megőrzése és a társadalmi kohézió erősítése terén. Ezt hivatott folytatni a „Bács-Kiskun, jó itt lenni!” program, amelynek nyitókonferenciájára pénteken délelőtt került sor a kecskeméti Megyeházán.

2024. 12. 13.

Design by WEBORIGO