Petőfi mint védjegy

Fi200

A vármegyei önkormányzat által létrehozott fi200 védjegy célja olyan kapcsolatépítő szervezet felépítése, amely nemcsak helyi terméket jelent, hanem együttműködési üzleti modell is. 

Szülőföldünk szeretete, a természetközeliség, a közösségek ereje – az új vármegyei márka olyan értékeket hivatott közvetíteni, amelyeket a kétszáz éve született Petőfi Sándor is képviselt. Amint azt Rideg László, a Bács-Kiskun Vármegyei Közgyűlés elnöke elmondta, egy olyan csomag összeállítása a cél, amely köthető a vármegyéhez, az itt élőkhöz, és amit egyedivé tesz maga Petőfi azzal, hogy arculatot ad a termékeknek. A fi200 logóval ellátott termékek egyaránt elérhetők lesznek a vármegyei szállodákban, a turisztikai helyszíneken, a vendéglátóhelyeken, de cégek és önkormányzatok ajándékcsomagjuk részeként is hasznosíthatják majd. A vármegye célja a helyi termékek támogatása és a vármegye gazdaságélénkítése mellett, hogy Bács-Kiskun közösségei saját otthonukért dolgozzanak, ezáltal erősödjön a területi kötődésük, és kialakuljon az a konzervatív ökológiai gondolkodás, ami így sűríthető egy mondatba: „Érezz lokálisan, gondolkozz nemzeti szinten!” Az új Bács-Kiskun vármegyei védjegy bevezetése komoly átgondolást igényelt, hiszen a potenciális termelők és szolgáltatók előtt nem ismeretlen a helyi védjegy, márka ötlete, és a múltban már találkoztak negatív tapasztalatokkal. A fi200 márkát egy merőben új vezérelv tudja kiemelni és megkülönböztetni a piacon. A fi200 márka esetében az elsődleges cél olyan kapcsolatépítő szervezet felépítése (fi200 klub), amely elkötelezett a fenntarthatóság mellett, de nem kizárólag az élelmiszer-fogyasztási szokásokra fókuszál, nem csupán a helyi termékek/szolgáltatások márka alá rendezése a célja, hanem a különböző szektorok szereplőinek összekötése, üzleti együttműködése a fenntarthatóság  jegyében. A fi200 klub olyan alappillére és egyedi megkülönböztető jegye a márkának, amely egyértelműen más, mint az eddigi magyarországi gyakorlatok. A fi200 nem helyi terméket jelent ugyanis, hanem együttműködési üzleti modellt. Küldetése, hogy pozitív, támogató, strukturált hátteret kínáljon a rövid ellátási láncban érintett és érdekelt gazdasági, állami, önkormányzati, civil közösségek számára, amelyek együttműködésükkel segítik a vármegyében azt a szemléletet, hogy a helyi szolgáltatások igénybevétele a vármegye lakosságának érdeke.

További híreink

2025. 01. 24.

Természetes vízmegtartás a klímaváltozás ellen: nagyszabású projekt Kalocsán

Kalocsa is része egy olyan nagy programnak, amely a klímaváltozás hatásainak enyhítésére kisléptékű természetes vízmegtartó beruházásokat hajt végre. A projekt célja, hogy az önkormányzatok hatékonyabban reagálhassanak a változó klimatikus kihívásokra, miközben rekreációs lehetőségeket biztosítanak a helyi lakosok számára.

2025. 01. 24.

2025. 01. 23.

VÉRADÁS

Az Országos Vérellátó Szolgálat Bács-Kiskun vármegyei következő kiszállásos véradási helyszíneit közöljük

2025. 01. 23.

Kiskunfélegyháza, Kiskunmajsa

2025. 01. 22.

Díjazottak

Két vármegyei művelődési intézmény is elnyerte a Minősített Közművelődési Intézmény címet.

2025. 01. 22.

[ Kiskunfélegyháza , Kiskunmajsa ]

Császártöltés, Hajós, 1+

2025. 01. 17.

SVÁB TRAUMÁK ÉS AZ ÚJRAKEZDÉS

Vendégeink: Takácsné Stalter Judit, Császártöltés polgármestere, valamint Dr. Schindlerné Geiger Erika, a Hajósi Szent Imre Általános Iskola igazgatója.  VIDEÓ

2025. 01. 17.

[ Császártöltés , Hajós , Nemesnádudvar ]

2025. 01. 13.

Szóljon bele és nyerjen! Kérdőív a helyi termékekről

Amikor helyi terméket választunk, támogatjuk a környezetvédelmet, csökkentjük az ökológiai lábnyomot, és hozzájárulunk a közösség fejlődéséhez. A sikeres Bács-Kiskun vármegyei márkaépítéshez azonban fontos az Ön véleménye! A kérdőív kitöltésével ráadásul értékes ajándékot is nyerhet.  

2025. 01. 13.

2025. 01. 09.

2,5 milliárd forint: ezek a települések nyertek támogatást Bács-Kiskunban

Baja útfejlesztésre, további 14 település pedig lakosságot célzó programokra nyert pályázati forrást a TOP Plusz keretből. Mutatjuk a részleteket. 

2025. 01. 09.

Design by WEBORIGO