Bács-Kiskun megye 41 települése nyert több mint 11 milliárd forintot az új pályázati ciklusban. A támogatási dokumentációk aláírására ma délután került sor a Megyeházán.
Rideg László a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke mellett, Kicsiny László, a Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség vezetője, Fehérné dr. Holozsai Nóra, a Magyar Államkincstár Bács-Kiskun Megyei Igazgatóságának megyei igazgatója, Dr. Ördögh Attila, a Magyar Államkincstár Bács-Kiskun Megyei Igazgatóságának irodavezetője, valamint a nyertes települések képviselői vettek részt. A TOP Plusz elnevezésű pályázati programot a továbbiakban is a Megyei Önkormányzat koordinálja az előző időszak sikeres együttműködésének, eredményességének mintájára. Rideg László elnök az együttműködés jelentőségét hangsúlyozva kívánt sikeres fejlesztéseket a települések vezetőinek.
A fejlesztési összegek a tízmillió forinttól a milliárdos nagyságrendig változnak, a megvalósításra váró programoknak és a települések igényeinek megfelelően. Főként intézmények, hivatali épületek energetikai korszerűsítése kezdődhet meg hamarosan 27 településen. Újsolton a faluházra fordíthatnak közel negyvenmillió forintot, Kiskunhalason a régi városháza épülete és óvoda korszerűsödhet több mint háromszázmillió forintból, de Szabadszállásra is jutott 270 millió forint erre a célra, mint ahogyan Szakmár is 70 millió forintból korszerűsítheti a községházát.
A felnövő nemzedék környezetének élhetőbbé tétele a jelenkor fontos feladata. A programnak köszönhetően város- és település részek, közterek épülnek- szépülnek, játszóterek újulnak meg. Környezettudatosságot formáló közterület és közösségi tér készül Lajosmizsén közel 850 millió forintból. Kiskunmajsán a vasútállomás leromlott környezetét rehabilitálhatják 100 millió forintból. Kiskunhalason a Kuruc vitézek tere és Karacs Teréz utca közötti városrész megújítása valósul meg közel egymilliárd forintos fejlesztéssel. Felsőszentivánon tovább növelik a zöldfelületek méretét, a közösségi területek nagyságát, ahol közparkot alakítanak ki, több mint 160 millió forintból. Folytatódhat Kiskunfélegyháza belvárosának fejlesztése, amelyre több mint 900 millió forintot nyertek.
Több helyen épülnek újjá közösségi terek, művelődési házak, könyvtárak és egyes településeken civil központot hoznak létre. Tabdin felépülhet a Civil Közösségek Háza, melyre 125 millió forintot nyert az önkormányzat. Kaskantyún a művelődési házat újítják fel 131 millió forintból. Fülöpjakabon a „Szombat esti ház” szolgálja majd a közösség kulturális igényeit, több mint 150 millió forintból.
Tovább bővül megyénk kerékpárút-hálózata, amely kiemelten fontos a biztonságos munkába járás, valamint az aktív turizmus szempontjából. Kelebián belterületeket összekötő kerékpárút építése teszi biztonságosabbá a közlekedést, amelyre a település több, mint 140 millió forintot fordíthat.
Több településen korszerűsödhet, oldódhat meg klímaváltozással összefüggésben az egyre nagyobb gondot jelentő, hirtelen lezúduló esővíz elvezetése, melyre Hartán több mint 50 millió forintot fordíthat a Duna menti kis település.
Valamennyi program célja a korszerű energiahatékonyság és a fenntarthatóság, valamint a lakosság komfortérzetének, életkörülményének, a helyben való boldogulásának biztosítása, a településhez való kötődés erősítése.
A pályázati összegek csoportosítása:
Az élhető város program 22 települést érint összesen mintegy 7,8 milliárd forint értékben
TELEPÜLÉSEK:
2024. 12. 20.
2024. 12. 20.
Nagybaracska
2024. 12. 20.
2024. 12. 20.
[ Nagybaracska ]
2024. 12. 19.
2024. 12. 19.
Kiskunhalas
2024. 12. 19.
2024. 12. 19.
[ Kiskunhalas ]
2024. 12. 19.
2024. 12. 19.
Nemesnádudvar
2024. 12. 18.
2024. 12. 18.
[ Nemesnádudvar ]