B. Boros Ilona tanító, rajztanár, textiltervező iparművész pedagógiai és művészeti tevékenysége
B. Boros Ilona kecskeméti születésű művész, aki szülőhelyén a tanítóképző főiskolát, azt követően pedig a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolát végezte el, ahol rajz-földrajz szakos tanárrá vált.
B. Boros Ilona kecskeméti születésű művész, aki szülőhelyén a tanítóképző főiskolát, azt követően pedig a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskolát végezte el, ahol rajz-földrajz szakos tanárrá vált.
Feladatának tartotta az ízlésre, lényeglátásra nevelést, az alkotói érdeklődés felkeltését, játékos fejlesztését, melyet örömmel és jókedvvel igyekezett társítani. Nem kívánt művészpalántákat nevelni, de odaadó munkájának köszönhetően ez mégis sikerült neki.
B. Boros Ilona büszke tanítványaira, bár ő maga is számos kitüntetés birtokosa, számára a tanítványai által elért sikerek jelentik az igazi kitüntetést. A tanítás mellett maga is rajzolt, festett, mára már textiltervező iparművész. Kezdetben faliképei festményhatást keltettek, később síkszerűek lettek munkái. Alkotásainak témáit az ősi magyar mondavilágból, bibliai jelenetekből, természetből, olvasmányaiból meríti. Textilképei tűvarrás technikával készülnek. Számos alkalommal járt a kecskeméti Nemzetközi Zománcműhely alkotótáborban, ahol a tűzzománc képek készítésével is volt lehetősége megismerkedni, így 1985 óta tűzzománc képek készítésével is foglalkozik. Ma már otthoni műhelyében készülnek alkotásai. Tűzzománc képeinek témái textilképeihez hasonlatosak. Szőnyegei, tűzzománc alkotásai különböző közgyűjteményekben, illetve magántulajdonban találhatóak. Az ország több városában és falujában rendszeresen vannak kiállításai, de bemutatkozott már külföldön is.
Kétszer is elnyerte a Bács-Kiskun Megyei Alkotói Ösztöndíjat, 1986-ban pedig a Művészeti Alap tagja lett. Pedagógiai és művészeti munkáját számos díjjal elismerték, de vallja: "Nem hajtok díjakra, ha adnak, elfogadom, az igazi kitüntetés tanítványaim sikere, ha eljönnek ezt velem megosztani, az az igazi elismerés, az igazi öröm".