Polgármesteri Hivatal
A XIX. század közepén a Dunavecsei járás elődje a Solti járás feldarabolásával létrejött Solti felső járás volt. Ennek 1886-tól Dunavecse lett a székhelye.
A XIX. század közepén a Dunavecsei járás elődje a Solti járás feldarabolásával létrejött Solti felső járás volt. Ennek 1886-tól Dunavecse lett a székhelye.
1924-ben a járás határait kis mértékben módosították, három legészakibb községét könnyebben megközelíthető székhelyekhez osztották be. Az 1950-es megyerendezés során a Dunavecsei járás Bács-Kiskun megyéhez került. 1956-ban a megszűnő Kunszentmiklósi járás községeit egy kivételével ide csatolták, a két legdélebbi község viszont a Kalocsai járáshoz került. A Dunavecsei járás 1970. június 30-án szűnt meg, amikor területét felosztották a Kalocsai és a Kecskeméti járás között. Dunavecse életképességét, városias jellegét a két világháború között járási székhely szerepe is erősítette, formálta. Az adott korszakban a járás fontos közigazgatási szerepű egység volt, a járási szolgabírói hivatal és a többi hatalmi, igazgatási szervezet, intézmény jelentős szellemi erőt koncentrált a településre. A Fő úton álló járási székház Bayer Lajos budapesti építészmérnök tervei alapján 1926 szeptemberétől 1927 júliusáig épült. A Dunavecsei járáshoz nyolc település tartozott (Apostag, Dunaegyháza, Dunapataj, Harta, Ordas, Solt, Szalkszentmárton, és maga Dunavecse). A járási főszolgabírói hivatal az első emeleten, a főszolgabíró lakása a második emeleten volt. A hivatal 1927. augusztus 2-án költözött az épületbe. Jelenleg itt található a település polgármesteri hivatala, mely az új szárnyban ad helyet többek között a Kunszentmiklósi járás által kihelyezett okmányirodának, a helyi sporthorgász egyesületnek, valamint a polgárőrségnek. A főépületben két szinten mintegy húsz irodában látják el feladataikat a köztisztviselők.