Humán kapacitások fejlesztése térségi szemléletben a Tiszakécskei járásban
Projektazonosító:
EFOP-3.9.2-16-2017-00009Kedvezményezett:
Tiszakécske Város ÖnkormányzataTelepülés:
TiszakécskeForrás:
ESZAProgram:
EFOPTámogatási arány:
100%Támogatási összeg:
490 430 000 FtMegvalósítás kezdete és vége:
2018. 01. 01. - 2021. 12. 31.Státusz:
LezártA projekt célja:
A Kormány a Partnerségi Megállapodásban célul tűzte ki a közszolgáltatások minőségi fejlesztését és hozzáférhetőségének javítását. A cél elérését a Kormány a kedvezményezett járások besorolásáról szóló 290/201. (XI.26.) Korm. rendelet szerint kedvezményezett járásokban érintett települési önkormányzatok, többségi települési önkormányzati befolyással bíró nonprofit szervezetek, a civil szervezetek, a nonprofit szervezetek és a közfinanszírozott egészségügyi és szociális szolgáltatók együttműködésével tervezi. A konzorciumunk ennek az átfogó stratégiai célnak az elérése érdekében alakult meg, és ennek megfelelően bonyolítottuk le a tervezési időszakban a projektünk igényfelmérését, piaci elemzését, célcsoport meghatározását és a megvalósítandó tevékenységeket.
A konzorciumi tagok:
Tiszakécske Város Önkormányzata
Lakitelek Önkormányzata
Szentkirály Község Önkormányzata
Tiszaalpár Nagyközségi Önkormányzat
Tiszaug Község Önkormányzata
Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat
Magyar Szabadidősport Szövetség
Fénykörközösség Kutatási és Fejlesztési Nonprofit Kft.
A projekt megvalósításának megyei térsége Bács-Kiskun Megye. A projektelemek fizikai megvalósítása a konzorciumot alkotó településeken történnek meg.
A projektünk megvalósításával hozzájárulunk a helyi humán közszolgáltatásban dolgozók képzettségi szintjének fejlesztéséhez, versenyképességük javulásához, valamint a közoktatásban részt vevő tanulók fejlesztéséhez, a hátrányos helyzetű, kiemelten roma tanulók oktatási esélyteremtéséhez.
A projektünk legfőbb célja a területi különbségek és különösen a településméretből adódó társadalmi hátrányok komplex megközelítéssel történő, a helyi igényeken alapuló csökkentése a humán közszolgáltatások tekintetében, valamint a minőségi közszolgáltatásokhoz való hozzáférés javítása elsősorban a köznevelés, a felsőoktatás, a felnőttoktatás által biztosított informális és nem formális tanulás területén, a helyi tudástőke gyarapítása érdekében.
A projektünk megvalósításával hozzájárulunk a humán közszolgáltatásokban dolgozók képzettségének javításához, ezáltal is fejlesztve az általuk ellátott szolgáltatások minőségét és hatékonyságát. Javítjuk az országosan homogén szolgáltatások átalakítását a kisközösségekre - személyre szabott szolgáltatásokon keresztül -, javítjuk a szegregációt, továbbá célunk a helyi közösségek számára folyamatosan elérhető közszolgáltatások minőségének és tartalmának fejlesztése a jelentkező igények figyelembevételével.
Közvetett célok a nem állami szervezetek ösztönzése a szolgáltatások bevonásába, az állampolgárok bevonása a szolgáltatások tervezésébe.