Iparterület fejlesztése Mélykúton II.
Projektazonosító:
TOP-1.1.1-16-BK1-2020-00022
Kedvezményezett:
Mélykút Város Önkormányzat
Támogatási összeg:
98 032 782 Ft
Megvalósítás kezdete és vége:
2020. 05. 01. - 2023. 09. 30.
Bács-Kiskun megye egyik leghátrányosabb területe a Jánoshalmai kistérség, melynek egyik települése Mélykút. A jövedelemtermelés és a foglalkoztatás növelése érdekében Mélykút Város Önkormányzat iparterületet kíván bővíteni a termelő-szolgáltató vállalkozások részére, mint megfelelő üzleti környezetet. Azon vállalkozásokat célozza és próbálja meg helyben tartani, vagy idevonzani, amelyek jelenleg nem választhatnak kellő lehetőség közül a térségben.
Kedvezményezett részére heti rendszerességgel érkezik megkeresés a szabad munkaerő, a szabad vállalkozási zóna státusz és az országhatár közelségének előnyei miatt vállalkozásoktól, befektetőtől betelepülésük érdekében szabad, nem mezőgazdasági jellegű termelési tevékenységre alkalmas ingatlan tulajdonjogának vagy bérleti jogának megszerzésére. Kedvezményezett a Magyarország helyi önkormányzatairól szóló 2011. évi CLXXXIX. törvény (továbbiakban: Mötv.) 13. § (1) bekezdésben foglalt településfejlesztés, gazdaságszervezéssel kapcsolatos feladatok ellátása során érzékeli a vállalkozások számra szükséges üzleti környezet hiányát. A TOP-1.1.1-15-BK1-2016-00003 azonosító számú pályázat megvalósításának hatására az ipari övezetünkbe települt a Hunent ZRT víziszárnyas feldolgozó üzeme (napi 50.000 darab kacsa vágása valósul meg).
A feldolgozó üzem generálja további az üzem tevékenységére ráépülő ipari és egyéb vállalkozások betelepülését is. Olyan vállalkozásoknak kíván megfelelő üzleti, működési környezetet kialakítani, akik nem találnak jelenleg kedvező konstrukciót a letelepedéshez. Földszintes kialakítású, acél tartószerkezetű, szendvicspanellel fedett- és burkolt üzemcsarnok épület benne 272,67 m2 alapterületű műhellyel és 33,25 m2 területű szociális ill. kiszolgáló helyiségekkel.
A beruházás tartalmaz építészeti, gépészeti, és villanyszerelési munkákat is. Az épület tartóváza acélszerkezetes IPE főtartókkal, hidegen hengerelt szelemenekkel. Az oldalfalnál és tetőszerkezetnél fémfegyverzetű-, PIR hab töltetű szendvicspanel lesz alkalmazva. A szociális részben a mellékelt alaprajzban szereplőek szerint tervezett iroda és mosdó kialakítása az akadálymentesítés elveit figyelembevéve, valamint öltöző és gépészeti helység kap helyet. A tervezett csarnok energiaellátása, villámvédelme, valamint a szociális rész fűtése, hűtése, melegvízellátása biztosításra kerül.
Az elmúlt időszak pályázati lehetőségeit kihasználva az önkormányzat az iparterület alapinfrastruktúrájának kiépítését biztosította (út, víz, gáz, elektromos áram, telekomos vezetékek, informatika stb), így a telekre történő bevezetés egyszerűen biztosítható.