Kunbajai Aranyfürt Óvoda Egységes Óvoda és Bölcsőde épületének energetikai korszerűsítése
Projektazonosító:
TOP-3.2.1-15-BK1-2016-00036Kedvezményezett:
Kunbaja Község ÖnkormányzataTelepülés:
KunbajaForrás:
ERFAProgram:
TOPTámogatási arány:
100%Támogatási összeg:
50 536 213 FtMegvalósítás kezdete és vége:
2017. 07. 03. - 2020. 11. 29.Státusz:
LezártA projekt célja: Kunbajai Aranyfürt Óvoda Egységes Óvoda és Bölcsőde energia hatékony felújítása.
A projekt tartalma: A korszerűsítés során elsőször az épület hőmegtartó képességét kell javítani. E célból nyílászáró csere, födémszigetelés és homlokzati szigetelés lesz felhelyezve. Ezután a fűtési rendszer lesz korszerűsítve egy 60 kW-os biomassza kazánnal. A fejlesztésnek köszönhetően a projektarányos akadálymentesítés is biztosítva lesz.
A projekt várható eredménye: A felújítás következtében hatékonyabbá válik az épület energiafelhasználása.
HÍREK
/2017. október 4./
Kunbaja Község Önkormányzata pályázatot nyújtott be a TOP-3.2.1-15 Önkormányzati épületek energetikai korszerűsítése című felhívásra. Az 50 536 213 millió forintos, vissza nem térítendő uniós forrás keretében az Aranyfürt Óvoda energetikai fejlesztése valósulhat meg.
/2019.június 17./
Jól haladnak a bölcsőde és óvoda energetikai korszerűsítési munkálatai. A nyílászáró csere, homlokzati szigetelés már megvalósult. Várhatóan hamarosan befejeződnek a munkálatok.
/2019. október 31./
PROJEKTZÁRÁS
A kunbajai Aranyfürt Óvoda és Bölcsőde 2,5-7 éves korig 45 gyermeket, 18 hónapos kortól 2,5 éves korig 7 gyermeket tud fogadni. Az 1924-ben épült óvoda azonban nagymértékben elavult volt már, főképp annak homlokzati nyílászárói. Komolyabb, átfogó homlokzati felújítás az 1970-es évek óta nem történt. Amikor lehetőség nyílt pályázni önkormányzati épületek energetikai felújítására, a település vezetése számára egyértelmű volt, hogy ennek az épületnek a korszerűsítésére nyújtanak be támogatási kérelmet. Ez az intézmény rendelkezett ugyanis a legrosszabb hőtechnikai paraméterekkel és terhelte a legnagyobb fűtési költséget a fenntartó önkormányzatra. A korszerűsítés során elsődlegesen az épület hőmegtartó képességét javították. E célból nyílászáró csere, födém- és homlokzati szigetelés lett felhelyezve. A fűtési rendszer is korszerűsödött, miután a régi helyett egy biomassza kazánt üzemeltek be. A fejlesztésnek köszönhetően a projektarányos akadálymentesítés is biztosítva lett.