Mini bölcsődei csoport kialakítása Dusnokon
Projektazonosító:
TOP-1.4.1-19-BK1-2019-00027Kedvezményezett:
Dusnok Község ÖnkormányzataTelepülés:
DusnokForrás:
ERFAProgram:
TOPTámogatási arány:
100%Támogatási összeg:
30 000 000 FtMegvalósítás kezdete és vége:
2020. 05. 01. - 2021. 06. 30.Státusz:
LezártA projekt célja: a minőségi alapfokú nevelés megteremtéséhez szükséges feltételek biztosítása
A bölcsőde kapacitáskihasználtsága az elmúlt években elérte a 100%-ot. A tervezett beruházás során egy 1986-ban épült bölcsőde-óvoda épület átalakítására, korszerűsítésére kerül sor. Az intézmény jelenlegi állapotában elérte befogadóképességének határait, a szülők részéről viszont nagy igény van több gyermek elhelyezésére, ezért a meglévő kiszolgáló terek átalakításával 1egy új csoportszoba kerül kialakításra 5-7 fő részére, a hozzájuk tartozó átadó-és vizesblokk helyiségekkel. A csoportszoba olyan módon kerül kialakításra, hogy bútorokkal elválasztható lesz térben az óvodai egységtől. Melegítőkonyha és akadálymentes WC kialakítása is a projekt része.
A projekt eredménye: A tervezett beruházás hozzájárul a gyermekeket nevelő szülők munkaerőpiacra történő visszatéréséhez, ezáltal a foglalkoztatás növeléséhez a bölcsődei ellátás fejlesztésével.
HÍREK
/2021.02.12/
Gőzerővel folynak a bölcsődei csoportszoba kialakítását célzó munkálatok. A csoportszobához tartozó vizesblokk helyiségek új burkolatot kaptak, az akadálymentes wc kialakítása hamarosan befejeződik, a falak festése is nemsokára megkezdődik.
/2021.06.30/ Projektzárás
A projekt célja a minőségi alapfokú nevelés megteremtéséhez szükséges feltételek biztosítása volt a településen. Az intézményen belül az új férőhelyek kialakítása előtt, csak 1 csoportos bölcsőde működött 12 férőhellyel. A bölcsőde kapacitáskihasználtsága az elmúlt években elérte a 100%-ot, befogadóképességének határát. A szülők részéről viszont nagy igény volt több gyermek elhelyezésére. A beruházás során az 1986-ban épült bölcsőde-óvoda épület került átalakításra, korszerűsítésre, oly módon, hogy az új 7 fős, 0-3 éves gyermekek elhelyezését biztosító csoportszoba, bútorokkal elválasztható lett térben az óvodai egységtől. A csoportszoba mellett kerültek kialakításra az új vizesblokkok és átadó helyiségek. Ez a kialakítási mód közvetlen rálátást biztosít a gyermekek tevékenységére. Az átalakítás során új ajtók kerültek beépítésre, a régi ablakokat kibontották, a feleslegessé vált nyílásokat pedig befalazták. Az új fürdőszoba és csoportszoba berendezési tárgyainak elhelyezése megfelel a gyermekek életkorának, fejlettségének.
A fejlesztés eredményeként a település népesség és munkaerő megtartó képessége nő. A beruházás hozzájárul a gyermeket nevelő szülők munkaerőpiacra történő visszatéréséhez, ezáltal a foglalkoztatás növeléséhez.