Szentkirály, kétcsoportos bölcsőde létesítése
Projektazonosító:
TOP-1.4.1-19-BK1-2019-00006Kedvezményezett:
Szentkirály Község ÖnkormányzataTelepülés:
SzentkirályForrás:
ERFAProgram:
TOPTámogatási arány:
100%Támogatási összeg:
293 187 824 FtMegvalósítás kezdete és vége:
2019. 12. 01. - 2021. 12. 29.Státusz:
LezártA projekt célja: Két csoportszobás bölcsőde kialakítása 28 férőhellyel; bölcsődei környezet korszerű és akadálymentes kialakítása; a fejlesztés támogassa a pedagógia reformfolyamatokat.
A projekt tartalma:
Szentkirály képviselő-testülete 2 csoportos, összesen 28 férőhelyes új bölcsőde felépítése mellett döntött. Az új bölcsődei szolgáltatás létrehozásához egy az Önkormányzat tulajdonában lévő üres telken új épület építése szükséges.
Az új építés teljeskörű, komplex akadálymentesítést követel meg, illetve az energiahatékonysági szempontok horizontális követelményként történő érvényesítését várja el.
A projekt keretében kerül sor: eszközbeszerzésre; megújuló energiaforrások kialakítására, a bölcsődei ellátási formák alapfeladatain túli szolgáltatás (kizárólag játszócsoport és időszakos gyermekfelügyelet) kialakítása; udvar, játszóudvar kialakítása, kerékpártámaszok és tárolók kiépítése babakocsi tároló létesítése, parkoló-férőhely és akadálymentes parkoló-férőhely kialakítása.
Az óvoda mellett működik a főzőkonyha, ahonnan a készétel átkerül a leendő bölcsőde melegítő/tálaló konyhájára. Az Önkormányzat tulajdonában lévő 1972 m2-es telken kerül kivitelezésre, földszinttel és tetőtérrel is rendelkező bölcsőde.
Az épület teraszokkal lenne kiegészítve, valamint játszókert is kialakításra kerülne
Új épület építésére azért kerül sor, mert az Önkormányzat nem rendelkezik a bölcsődei szolgáltatás biztosításához szükséges fejleszthető épülettel, ahol korszerű, a modern előírásoknak megfelelő csoportszobák, valamint a kapcsolódó különböző funkciójú helyiségek kialakíthatók.
A településen a bölcsődei férőhelyek kialakításához mindenképpen új bölcsőde építése szükséges.
Szentkirályon körülbelül az elmúlt 3-4 évben kezdett el keresetté válni a bölcsődei szolgáltatás, szinte egyszerre az építési telkek iránti kereslet megnövekedésével.
2018-ban a Családok Évében a Kormány több intézkedést és támogatási lehetőséget is bevezetett, amellyel a családalapítás iránti kedvet kívánja ösztönözni, a gyermeket vállaló, kisgyermekes családokat segíteni. Mivel a településen Kecskemét vonzáskörzete és a családtámogatási programok miatt úgy tűnik, rohamosan növekszik a lakosságszám, előre vetíthető, hogy a jövőben még nagyobb szükség lesz a szabad bölcsődei kapacitásra, így 2 csoportos maximum 28 férőhelyes bölcsődét indokolt létesíteni.
A projekt várható eredménye:
A tervezett beruházás hozzájárul a gyermekeket nevelő szülők munkaerőpiacra történő visszatéréséhez, ezáltal a foglalkoztatás növeléséhez a bölcsődei ellátás fejlesztésével. A projekt keretében új férőhelyek létrehozása tervezett.
HÍREK
/2020.06.12./
Szentkirályon is lesz bölcsőde, PROJEKTINDÍTÁS
A megnövekedett igények miatt nagy szükség van a településen, egy bölcsőde építésére, hiszen az Önkormányzat nem rendelkezik a bölcsődei szolgáltatás biztosításához szükséges fejlesztendő épülettel. Ahol korszerű, a modern előírásoknak megfelelő csoportszobák, valamint a kapcsolódó különböző funkciójú helyiségek alakíthatók ki.
Szentkirályon az elmúlt 2-3 évben kezdett el keresetté válni a bölcsődei szolgáltatás, az építési telkek iránti kereslet megnövekedésével szinte egyszerre. A Családok Évében, 2018-ban a Kormány több intézkedést és támogatási lehetőséget is bevezetett, amellyel a családalapítás iránti kedvet kívánta ösztönözni, és a gyermeket vállaló kisgyermekes családokat segíteni.
Szentkirályon a három év alatti gyermekek napközbeni felügyeletét, ideiglenesen az óvoda épületében működő 7 férőhelyes Kis Vuk minicsoport biztosítja. Mivel a településen Kecskemét vonzáskörzete és a családtámogatási programok miatt úgy tűnik, rohamosan növekszik a lakosságszám, előre vetíthető, hogy a jövőben még nagyobb szükség lesz a szabad bölcsődei kapacitásra. Így 2 csoportos maximum 28 férőhelyes bölcsődét indokolt létesíteni.
Az új bölcsődei szolgáltatás létrehozásához egy, az Önkormányzat tulajdonában lévő üres telken új épület építését tervezik. Melyre Szentkirály Önkormányzata az elmúlt év végén nyert pályázati forrást. A közeljövőben több mint 270 millió forint TOP támogatásból kétcsoportos, 28 férőhelyes bölcsődét hoznak létre a községben.
A tervek szerint a bölcsőde teraszokkal lesz kiegészítve, valamint játszókertet is kialakítanak a területen. Jelenleg zajlik a közbeszerzési eljárás és hamarosan elkezdődhet a kivitelező kiválasztása, valamint a beruházás megvalósítása
/2021.09.14./
Hamarosan ünnepélyesen is átadják a szentkirályi minibölcsődét
2021. nyarán elkészült a település bölcsődéje a helyiek nagy örömére. A működési engedély megszerzése után, szeptemberen birtokba is vették a gyerkőcök az intézményt. A fejlesztés ünnepélyes átadására 2021. szeptember 25-én 10:30-kor, a Szent Mihály Napi rendezvények keretén belül kerül sor.
/2021.12.07/
PORJEKTZÁRÁS
Szentkirály Község Önkormányzata 2 csoportos, összesen 28 férőhelyes új bölcsőde felépítése mellett döntött, ezért pályázatot nyújtott be a TOP-1.4.1-19 Bölcsődei férőhelyek kialakítása, bővítése elnevezésű felhívásra. Az új 2 csoportos bölcsőde létesítése 293 187 824 forintos vissza nem térítendő Európai Uniós támogatásból, a Széchenyi 2020 program keretében valósulhatott meg.
A projekt célja egy 2 csoportszobás, korszerű és akadálymentes, 28 férőhelyes bölcsőde kialakítása volt.
Szentkirályon az elmúlt években kezdett el növekedni az igény bölcsődei szolgáltatás iránt. Azonban a település nem rendelkezett a szolgáltatás biztosításához szükséges fejlesztendő épülettel, ahol modern bölcsődei környezetet tudtak volna kialakítani. Ezért egy, az Önkormányzat tulajdonában levő telken került kivitelezésre a minden igényt kielégítő, tetőtérrel is rendelkező bölcsőde.
A projekt keretében sor került: új eszközök beszerzésére, megújuló energiaforrások kialakítására, melegítőkonyha és a bölcsődei ellátási formák alapfeladatain túli szolgáltatás (kizárólag játszócsoport és időszakos gyermekfelügyelet) kialakítására, udvar és játszóudvar létesítésére, kerékpártámaszok és tárolók kiépítésére. Babakocsi tároló létesítése, parkoló-férőhely és akadálymentes parkoló-férőhely kialakítása is megvalósulhatott. A bölcsőde berendezési tárgyainak, eszközeinek elhelyezése (fürdőszobában és a csoportszobákban) megfelel a gyermekek életkorának, fejlettségének.
A fejlesztés eredményeként a település népesség- és munkaerő megtartó képessége nő. A beruházás hozzájárul a gyermeket nevelő szülők munkaerőpiacra történő visszatérésének megkönnyítéséhez, ezáltal a foglalkoztatás növeléséhez is.