A TÉRSÉGI FEJLESZTÉSEK ÖSSZEHANGOLT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL EGYEZTETTEK A MEGYEHÁZÁN

A megyeházán tartotta soron következő egyeztető tárgyalását a Közép-Duna Menti Fejlesztési Tanács.

A megyeházán tartotta soron következő egyeztető tárgyalását a Közép-Duna Menti Fejlesztési Tanács. A megjelentek a térség beruházási céljait, és azok megvalósítási lehetőségeit tekintették át.

Mint ismeretes, 2020 tavaszán létrejött az ország legújabb kiemelt fejlesztési térsége, a 99 települést magába foglaló Közép-Duna mente. A kiemelt térség része Fejér és Tolna megye mellett Bács Kiskun megye is, melynek 29 települése érintett a jövőbeni beruházásokat és fejlesztéseket tekintve.
A Közép-Duna Menti Fejlesztési Tanács a térségi együttműködés megteremtését segíti és közreműködik abban, hogy az érintett települések fejlesztési elképzelései összehangoltan valósuljanak meg.

Többek között tervben van a vasúti vonalak felújítása, a települések infrastruktúrájának fejlesztése, valamint nagy hangsúlyt fektetnek a gazdaság- és a turisztikafejlesztésre.
A tárgyaláson megyénket Dr. Mák Kornél, a Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat alelnöke, Tolna megyét Orbán Attila, a Tolna Megyei Önkormányzat alelnöke, a Közép-Duna Menti Fejlesztési Ügynökséget pedig Grónay Andrea, a Közép-Duna Menti Fejlesztési Ügynökség ügyvezetője képviselte.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat munkatársai bemutatták a jelenlévőknek a megyei jó gyakorlatokat, felvázolták többek között a gazdaság, a turisztika és a kommunikáció területén elért eredményeiket.

Délután a tanács Bugacpusztaházára látogatott, ahol Kerekes László, a település polgármestere az Öko-okos falu programot mutatta be, melyben fontos szerepet játszik a biológiai szennyvíztisztítás és szürkevíz újrahasznosítás. 

Ezt követően megtekinthették a Bugacon feltárt Aranymonostort, melyet Rosta Szabolcs, a Kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója és a település alpolgármestere mutatott be a résztvevőknek.

A kiemelt fejlesztési térségbe a következő Bács-Kiskun megyei települések tartoznak: 
Akasztó, Bátya, Császártöltés, Drágszél, Dunaegyháza, Dunapataj, Duna-szentbenedek, Dunatetétlen, Dusnok, Fajsz, Foktő, Géderlak, Hajós, Harta, Homokmégy, Ka¬locsa, Kecel, Kiskőrös, Miske, Nemesnádudvar, Ordas, Öregcsertő, Solt, Soltvadkert, Sükösd, Szakmár, Újsolt, Újtelek, Uszód.
 

További híreink

2024. 09. 20.

 Vizitúra a DVCS-n

Segítse munkánkat a kérdőív kitöltésével! Célunk, hogy a Duna-völgyi-főcsatorna bejárása még vonzóbb és biztonságosabb legyen a vízitúrázók számára.

2024. 09. 20.

2024. 09. 19.

Bács-Kiskun önkormányzata is a gáton

Bács-Kiskunban négy helyszínen zajlik önálló önkormányzati árvízi védekezés a kataszrófavédelem közreműködésével és több mint ezer önkéntes bevonásával. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának félszáz munkatársa Baján, a Petőfi-szigeten vett részt a munkálatokban. 

2024. 09. 19.

Kecskemét

2024. 09. 18.

MEGHÍVÓ - Szobonya Zoltán Emléknap

Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata 2016 óta fejezi ki elismerését és megbecsülését a kommunista diktatúra 1945 és 1961 közötti időszaka áldozatainak és hőseinek, melynek jeléül alapította meg a dr. Szobonya Zoltán Emléknapot.

2024. 09. 18.

[ Kecskemét ]

2024. 09. 16.

Kirándulj Nálunk! - Kiemelt helyen a Sváb-sarok

Válogatás a vármegye színes látnivalóiból az online turisztikai magazinban. 

2024. 09. 16.

Bugac, Kalocsa, 1+

2024. 09. 13.

Itt a lista: ezek a fejlesztéseket kapnak TOP Plusz forrást

Újabb terület- és településfejlesztési támogatások érkeznek Bács-Kiskunba. Kiskőrös és Kalocsa fürdőfejlesztésre, Bugac ökoturisztikai látogatóközpont építésére kap forrást. A vármegye önkormányzatának projektje pedig a felzárkóztatást, az esélyegyenlőséget, a vármegyei identitás erősítését és a közösségépítést szolgálja. 

2024. 09. 13.

[ Bugac , Kalocsa , Kiskőrös ]

Kecskemét

2024. 09. 12.

Értéktár konferencia

Immáron 333 eleme van a vármegyei értéktárnak. Ma tizenkilenc szervezet, magánszemély vette át az erről szóló tanúsítványt a vármegyeházán. Lentebb olvashatnak mind a tizenkilenc új elemről részletesen

2024. 09. 12.

[ Kecskemét ]

Design by WEBORIGO