Képzés
Tanulj úgy, mintha örökké élnél
Tanulj úgy, mintha örökké élnél
A tanulással mindig többek lehetünk, és ha azt a települések, a közösségek fejlesztésében tudjuk kamatoztatni, akkor nagy eséllyel hihetjük, hogy sokat tettünk az itt élők helyben maradásáért, az életminőség, a komfortérzet javításáért, a fiataljaink megtartásáért. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata számára fontos a folyamatos tanulás, az önfejlesztés, a tréning, a szakemberképzés. Célcsoportjaink, partnereink és munkatársaink számára rendszeresen szervezünk tréningeket, műhelymunkákat, szakmai továbbképzéseket.
Falu- és tanyagondnoki képzés
A 2021. óta a falu- és tanyagondnoki alapképzést a szolgáltatás helye szerint illetékes vármegyei önkormányzat látja el. Az egyes szociális szolgáltatásokat végzők képzéséről és vizsgakövetelményeiről szóló 81/2004. (IX. 18.) ESzCsM rendelet lehetővé teszi, hogy amennyiben a képzés megtartásához nincs elegendő számú jelentkező, a vármegyei önkormányzat más vármegyei önkormányzattal közösen szervezze meg a képzést.
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata, a Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzata, Fejér Vármegye Önkormányzata, Komárom-Esztergom Vármegye Önkormányzata, Veszprém Vármegye Önkormányzata, Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye Önkormányzata, valamint Pest Vármegye Önkormányzata a falugondnoki és tanyagondnoki képzés közös szervezéséről döntött 2022-ben oly módon, hogy a képzést Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata bonyolítja le. 2021-22-ben két képzési helyszínen, Kecskeméten és Veszprémben volt képzésünk.
Településvezetői képzés
A települések életét meghatározó személyek, az úgynevezett kovászemberek képzést kiemelkedően fontosnak tartjuk. Ennek érdekében polgármesterek, jegyzők, cégvezetők, nonprofit szervezetek tagjai, média képviselői, kulturális és fejlesztési szakemberek részére rendszerese nszervezünk képzéseket, melyek a következő tematikát követik:
- Az önkormányzati stratégiatervezés alapjai
- A településfejlesztés alapjai
- Lean Office
- Csoportos döntéshozatal
- Együttműködés a civil szervezetekkel
- Közösségi média Időgazdálkodás
- Konfliktuskezelés
3D nyomtatás
Korunk technikai vívmányainak egyik jelentős eszköze lett a 3D nyomtató, melynek története a nyolcvanas évekre tehető. A háromdimenziós tárgyak gyártására alkalmas eszköz azóta is folyamatosan fejlődik. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata az identitást erősítő program keretében tűzte ki célul a fiatalok megszólítását, akik a környezetre legjellemzőbb tárgyak elkészítésével sajátították el az ehhez szükséges számítógépes alapismereteket. Az oktatási tematika hozzájárult az élményalapú tanulási módszerek szélesebb körű alkalmazásához, melyben vármegyénk több száz diákja vehetett részt.
A csatolmányok között megtalálja az "Oktatási anyag a digitális technika megismertetésére, és alkalmazásának megtanítására" című tananyagot.
Polgármesteri fórum
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata hosszú évek óta megrendezi a vármegyei polgármesterek szakmai fórumát évente két alkalommal. Ez az az esemény, amikor a térség polgármesterei a legfontosabb aktualitásokról, sikeres gyakorlatokról, új trendekről kapnak információt és segítséget mindennapi vezetői munkájukhoz. Számunkra nagyon fontos a hely, ahol élünk: a saját házunk, az utcánk, a településünk és a vármegye egésze. Bács-Kiskun vármegye fejlesztését tűzték ki célul: látjuk magunk előtt a földből előtörő épületeket, a megújuló közterületeket, fejlődő gazdaságunkat. Bács-Kiskun megye az élen jár a fejlesztések terén, köszönhetően annak, hogy hosszú évek óta együtt tudunk gondolkodni, tervezni a települések első embereivel. A fórumok az együtt gondolkodásról, a közös célok kitűzéséről szólnak és azokról a kapcsolatokról, amelyek megkönnyítik a hétköznapok feladatainak megoldását.