Kiskunhalas
Kiskunhalasi járás
teljes vármegye
A világhírű halasi csipke városa sok napfénnyel és egész évben nyitva tartó termálfürdőjével várja vendégeit.
Városháza
Az egyetlen torony, szecessziós díszítések teszik kiemelkedő jelentőségűvé a kiskunhalasi Városházát. Az egyemeletes, tűztornyos városháza klasszicista részét 1833-34-ben építették, Fischer Ágoston tervei alapján. A szecessziós bővítés 1906-ban készült el Hikisch Rezső és Kotál Henrik elképzelései alapján.A Végh-kúria 1840 körül épült népies klasszicizáló stílusban. Az épületet Végh István nemesember építette. A kúria a 19. század második felében boltíves tornáccal és melléképületekkel bővült. Az 1980-as évek elején teljes felújításon esett át. Az épület védett műemlék.
Tájház
A Tájház olyan jellegzetes halasi gazdaház, amely megőrizte a 19. század végének és a 20. század elejének halasi parasztpolgári tárgyait, bemutatja a kor életvitelét és a városi állattartás-gazdálkodás építményeit. 1983 óta tájházként működik. Udvarán nyaranta népzenei-néptánc foglalkozásokat és kézműves táborokat tartanak.
Sáfrik-féle szélmalom
A ma Sáfrik Malomként ismert védett malomépületet 1861 és '67 között Hunyadi Antal építette alsó meghajtású őrlőszerkezettel. Az ipartörténeti építményt 1964-66 között Mendele Ferenc tervei alapján újították fel.A Sáfrik Malmot 1966 óta országosan védett ipari műemlékké nyilvánították. Az épület a 19. századi népi építészeti kultúra legmagasabb szintű technikai és kézműves megjelenése. A Sáfrik Malom belső szerkezete megőrizte a 19-20. század fordulójának állapotát.
Thorma János Múzeum
Kiskunhalas szülötte a híres századfordulós festőművész Thorma János. Az ő nevét viseli a múzeum, ahol a Thorma Galériában a festő több alkotását csodálhatják meg a látogatók. Együtt látható itt Thorma két legnagyobb történelmi festménye a "Talpra magyar" és az "Aradi vértanúk". A múzeumhoz tartozik kiállítóhelyként a Berki Galéria is.
Zsinagóga
Egyedülálló zsidó jellegű látnivaló, hazánkban egyedül itt maradt meg épen és használatban hitközségi létesítmény-együttes. A jó állapotú, a hitközség önerejéből renovált zsinagóga mellett téli templomot, rabbilakást, hitközségi székházat, iskolát és vágodát találunk. Egyedül a rituális fürdőt bontották te. A hitközség a XIX. század elején alakult, az első anyakönyvi bejegyzések 1800-ban íródtak. Jelenlegi tagjai híven őrzik elődeik hagyományait és hagyatékát.
Csillagvizsgáló
A II. Rákóczi Ferenc Katolikus Szakközépiskola épületétől néhány háztömbnyire található a Csillagászati Obszervatórium. A csillagvizsgáló 1983 vége óta nyújt lehetőséget az égbolt csodáival való találkozásra a csillagászat iránt érdeklődők számára. A csillagvizsgáló működéséhez a bemutatásokon, ismeretterjesztésen kívül jelentős rendezvények kapcsolódnak, mint például az évente megrendezésre kerülő Csillagászati Napok. A csillagvizsgáló 1995 óta alapító tagként kapcsolódik a SOLARIS Napfizikai és Orvosbilógiai Alapítvány kutatómunkájához.
A világhírű halasi csipke városa sok napfénnyel és egész évben nyitva tartó termálfürdőjével várja a pihenni, gyógyulni váró vendégeit. A várost az 53-as főúton közelíthetjük meg, egyaránt közel van a kulturális központként ismert Kecskeméthez és Szegedhez, a népművészetéről híres Kalocsához, a híres és keresett hajósi pincesorhoz, Bugac-pusztához.