Kiskunmajsa
Kiskunmajsai járás
teljes vármegye
Kiskunmajsa vonzerejét az élmény- és gyógyfürdő mellett a népi építészet emlékei és a folklór hagyományok jelentik.
Kiskunmajsa vonzerejét az élmény- és gyógyfürdő mellett a népi építészet emlékei és a folklór hagyományok jelentik. Az itteni népi építkezés jellegzetességei az úgynevezett napsugaras lakóházak. Ezekből néhány még látható a településen. A házak deszkából készült oromzata barnára festett, két részre osztott. A település életében jelentős szerepet tölt be az élmény- és gyógyfürdő, amely 1700 méteres mélységből feltörő 72 Celsius-fokú nátrium-hidrokarbonátos hévízre épült. Elsősorban a mozgásszervi betegségekben szenvedők találnak itt enyhülést.
A Bodoglári homokbuckák terület egyik kiemelkedő természeti értéke. Az 1984-től védett, 720 hektáros igazi kiskunsági buckavidéken kijelölt utak vezetnek a legszebb, legjellegzetesebb helyekre, melyeket érdemes megcsodálni.
A település lakosai törekednek a múlt értékeinek ápolására, felelevenítésére, a hagyományok tisztelete fontos az itt élőknek. A Mayossa Hagyományőrző Egyesület művészeti csoportja a magyar néptánc átörökítésével, tanításával, foglalkozik, fellépéseikkel gyakran színesítik Kiskunmajsa város rendezvényeit. A Majsai Napokat a templomnak a Kisasszony-napi búcsújához igazodva tartják.
Különleges, sokszínű a Sör- és Fürdőfesztivál, amelyet minden évben július utolsó, vagy augusztus első hétvégéjén tartanak a város legkiemelkedőbb idegenforgalmi objektumában, a termálfürdőben. Az üdülőtelepet a Jászszentlászlóra vezető úton lehet elérni, de kerékpárút is összeköti Majsával.
Kiskunmajsa megközelíthető közúton: Kiskunfélegyházáról délnyugatra a Kiskunhalas felé vezető úton, vagy Szegedről indulva az 5-ös úton, Kisteleknél balra. Vasúton a Kiskunhalas-Kiskunfélegyháza, a Bátaszék-Baja-Kiskunhalas vonalon érhető el.