A BKMFÜ Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. (BKMFÜ NKft.) a TOP-5.1.1-15-BK1-2016-00001 kódszámú „Együttműködés a helyben foglalkoztatásért - Bács-Kiskun megyei foglalkoztatási- és gazdaságfejlesztési együttműködés” tárgyú projekt keretében kezdte meg befektetés-ösztönzéshez, ágazati gazdaságfejlesztéshez kapcsolódó feladatait és fejleszti eszköztárát.
Magyarország a 2014-2021 között rendelkezésre álló európai uniós források és hazai társfinanszírozás 60%-át gazdaságfejlesztésre fordítja, ennek kiemelt részét képezi a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP).
A TOP 1. prioritása mentén megvalósuló mintegy 13 milliárd forint összértékű megyei ipari terület és ipari park fejlesztés eredményeként létrejövő infrastruktúra hasznosítása és a modern üzleti környezetbe való betelepülő vállalkozások számának növelése érdekében az ügynökség a projekt keretében egy üzleti vagyonkataszter rendszer létrehozását és online, internetes elérhetőségű üzemeltetését valósította meg.
Az így létrejövő befektetési adatbázis a kiajánlott terület/épület/ingatlan paraméterei alapján a befektetők számára a www.bacsinvest.hu keresőfelületén elérhető.
Az adatbázis felépítésébe és fenntartásába a lehető legtöbb – ipari, illetve befektetésre alkalmas területtel, épülettel rendelkező – önkormányzat bevonása tervezett. Célunk a megyei befektetések számának és nagyságának növelése, ezen keresztül a gazdaság élénkítése és a foglalkoztatás bővítése. További cél a befektetés-ösztönző kedvezmények, szolgáltatások ösztönzése, a települések befektetőbarát intézkedéseinek támogatása.
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának térségi értékeket bemutató karácsonyi kisfilmje.
Borba zárt napfény
A kisfilm a borok világába kalauzolja el a nézőit, a vármegyei borászatok bemutatásával.
Galériák
Petőfi 200
Csatári Bálint Konferencia
Ünnepi közgyűlés
Meseföld élménybusz
Polgármesteri fórumok
Vármegye napok
Bács-Kiskun Vármegyei turisztika
Érték, élmény, egészség
Csapadékvíz elvezetés Ordason
Ordas
Könyveink
Legendás út 1.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat által kiadott legendagyűjtemény első része
Petőfivel utazom
Barangolj a költővel Bács-Kiskunban
TOP-tarisznya
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a 2014-2020-as időszakra vonatkozóan elkötelezte magát amellett és mindent megtesz annak érdekében, hogy mindaz, ami számunkra olyannyira fontos bővüljön és fejlődjön.
Értéktár 3. kötet
A 2019 óta bővült értéktár elemei - bővítése folyamatban.
Szülőföldemen, a két víz közén
Bács-Kiskun vármegye természeti öröksége
KLÍMAKÓDEX II.
A tudatos településfejlesztés
Első világháborús emlékművek Bács-Kiskun megyéből
Az első világháború lezárására emlékezünk idén november 11-én. A háború, mely történelmünk egyik legpusztítóbb világégése volt, megyénkben is számtalan településen, városban áldozatok sokaságát követelte, ezzel csonka családokat százainak lelkében fájdalmas űrt hagyva.
A MI PETŐFINK
Válogatott Petőfi versek végzős diákjainknak
Turisztika
Pincesori túrák
Császártöltés
Volt Latinovits Frigyes Kastély
Bácsborsód
Szemerey Pince
Császártöltés
Szelidi-tó Dunapataj
Töltsd a napod a Szelidi-tónál!
Dunapataj
Kiskunsági Betyár Kúria
Kunadacs
Kiskőrösi házi „szaladgálós” káposztás rétes
Kiskőrös
Kunpusztai református templom
Kerekegyháza
Tiszakécskei vízitúra megállóhely
Tiszakécske vízitúra? Kár lenne kihagyni!
Tiszakécske
Értékeink
Sárgamajor
A Sárgamajor a múlt azon, ma már kevésbé ismert szegmenseit is őrzi, mely egykoron meghatározta az alföldi ember életmódját és mindennapi életét.
Pálmonostora
Csík zenekar munkássága
A Csík zenekar 1988 óta a magyar népzenei élet egyik meghatározó szereplője. Kecskeméten kezdték tevékenységüket, s a vidéki zenekarok közül szinte egyedül tudták állni hosszú távon a versenyt a legjobb budapesti táncházi bandákkal.
Kecskemét
Balázs Árpád zeneszerzői tevékenysége
Balázs Árpád zeneszerző 1937. október 1-jén született Szentesen. A budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán Farkas Ferenc tanítványaként diplomázott 1964-ben.
Kiskunfélegyháza
A dunapataji református templom és parókia
A templom a nagyközség, s egyben a Duna mente egyik legrégebbi épségben megmaradt építészeti emléke. A XV. században emelték akkoriban még gótikus stílusban, mivel katolikus templomnak szánták, majd 1773-ban újjáépítették, 1846-ban pedig javították.
Dunapataj
Bácsbokodi polgári és paraszt-polgári házbelsők freskói
Számos tehetséges bácsbokodi mesterember közül kiemelkedik Wittner Frigyes (1886-1949) szobafestő- és mázolómester, aki a XX. század elején Wittner Márton szobafestőmesterrel családi vállalkozásban számos lakóépület, több intézmény, a katymári Horthy-kastély, a kunbajai, garai és nemesnádudvari templom díszítő festését vállalta el.
Bácsbokod
3 db Kocsányos tölgy
Bácsborsód északi határánál, a műút mellett, az erdő előtt három kocsányos tölgy áll, melyek a település 2001-ben megalkotott címérében is szerepelnek.
Bácsborsód
Tassi Zsilip
A tassi hajózsilip, a vízleeresztő zsilip és az erőmű műtárgycsoport Kvassay Jenő vízépítőmérnök kezdeményezésére, a ráckevei Duna-ág szabályozásához épült meg 1926-1928 között az alsó torkolatnál, a Duna 1586,0 fkm szelvényében.
Tass
Darányi Ignác szellemi hagyatéka
Darányi Ignác 1849. január 15-én Pesten született református köznemesi családban. Édesanyja a tassi Földváry Borbála, apja Darányi Ignác ügyvéd volt. A család legidősebb gyermeke – a gazdálkodó, jogász apa nyomdokait követve – kitartó szorgalommal és céltudatossággal végezte iskoláit.