A BKMFÜ Bács-Kiskun Megyei Fejlesztési Ügynökség Nonprofit Kft. (BKMFÜ NKft.) a TOP-5.1.1-15-BK1-2016-00001 kódszámú „Együttműködés a helyben foglalkoztatásért - Bács-Kiskun megyei foglalkoztatási- és gazdaságfejlesztési együttműködés” tárgyú projekt keretében kezdte meg befektetés-ösztönzéshez, ágazati gazdaságfejlesztéshez kapcsolódó feladatait és fejleszti eszköztárát.
Magyarország a 2014-2021 között rendelkezésre álló európai uniós források és hazai társfinanszírozás 60%-át gazdaságfejlesztésre fordítja, ennek kiemelt részét képezi a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP).
A TOP 1. prioritása mentén megvalósuló mintegy 13 milliárd forint összértékű megyei ipari terület és ipari park fejlesztés eredményeként létrejövő infrastruktúra hasznosítása és a modern üzleti környezetbe való betelepülő vállalkozások számának növelése érdekében az ügynökség a projekt keretében egy üzleti vagyonkataszter rendszer létrehozását és online, internetes elérhetőségű üzemeltetését valósította meg.
Az így létrejövő befektetési adatbázis a kiajánlott terület/épület/ingatlan paraméterei alapján a befektetők számára a www.bacsinvest.hu keresőfelületén elérhető.
Az adatbázis felépítésébe és fenntartásába a lehető legtöbb – ipari, illetve befektetésre alkalmas területtel, épülettel rendelkező – önkormányzat bevonása tervezett. Célunk a megyei befektetések számának és nagyságának növelése, ezen keresztül a gazdaság élénkítése és a foglalkoztatás bővítése. További cél a befektetés-ösztönző kedvezmények, szolgáltatások ösztönzése, a települések befektetőbarát intézkedéseinek támogatása.
Vármegyénkben több mint 500 pályázatot nyújtottak be segítségünkkel 2014-2019 között. Ezekről a fejlesztésekről szól az alábbi kisfilm.
Értéket adunk
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának térségi értékeket bemutató karácsonyi kisfilmje.
Bács-Kiskun vármegyei imázsfilm
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának imázsfilmje. A film az "érték, élmény, egészség" témakörére épít és vármegyei szereplők szemszögéből mutatja be a otthonunk látnivalóit, értékeit.
Borba zárt napfény
A kisfilm a borok világába kalauzolja el a nézőit, a vármegyei borászatok bemutatásával.
No sugar- A hegyek közt
Különleges dalhoz, különleges klip dukál. Vajon mit üzen Petőfi korunk emberének? Erre kereste a választ az erdélyi No Sugar zenekar, amikor megzenésítette Petőfi: A hegyek közt c. versét.
Meseföld - Csonka torony
Csengőd település keletkezésének legendája elevenedik meg a mesében.
Bács-Kiskun, a mi megyénk
Egy megye, mely színültig van ízzel, látnivalóval, élménnyel, igazi különlegességekkel és páratlan életérzéssel.
Talpra magyar!
Mi jut eszébe az utca emberének Petőfiről?
Galériák
Vármegye-marketing
Ünnepi közgyűlés
Csapadékvíz elvezetés Ordason
Ordas
Felzárkózás
Ipari terület kialakítása Solton
Solt
Testvérmegyék
Bács-Kiskun Vármegyei turisztika
Érték, élmény, egészség
Vármegyei értékeink
Könyveink
Értéktár 3. kötet
A 2019 óta bővült értéktár elemei - bővítése folyamatban.
Érték, élmény, egészség
Az Érték, Élmény, Egészség- Kincsek nyomában egy 60 oldalas, igényes turisztikai kiadvány, amely a vármegye értékeit hivatott bemutatni.
Értéktár 2. kötet
A Bács-Kiskun megyei értékek 1. című kiadvány folytatásában 109, újonnan listára került értéket mutatunk be.
Hiszem, teszem
Az elmúlt öt év Bács-Kiskun megye polgármestereinek szemével
Legendás út 1.
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat által kiadott legendagyűjtemény első része
Értéktár 1. kötet
A kiadványban bemutatásra kerülnek a megyénkhez köthető hungarikumok és nemzeti értékek, és ezt követően azok a megyei értékek, amelyek 2015. május végéig a Bács-Kiskun Megyei Értéktárba felvételt nyertek.
Barangolás a Duna-Tisza közén
Bács-Kiskun vármegye természeti értékei: kalandok a homok és a szik birodalmában
TOP-tarisznya
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat a 2014-2020-as időszakra vonatkozóan elkötelezte magát amellett és mindent megtesz annak érdekében, hogy mindaz, ami számunkra olyannyira fontos bővüljön és fejlődjön.
Turisztika
Csipkemúzeum
A Halasi Csipke
Kiskunhalas
Szent Imre Római Katolikus Templom
Hajós
Pipacsos Pihenőház
Dávod
Kunvin Borászati Kft.
Jánoshalma
Pongrátz Gergely 56-os Emlékmúzeum és Kápolna
Kiskunmajsa
Magyar Borvidékek Pincéje
A 22 magyar borvidék és határon túli termőhelyeink borai egy csodálatos pincében.
Nemesnádudvar
Pálosszentkút kegyhely
Ha egy kis elvonulásra vágyunk
Petőfiszállás
Földtani Feltárás
Csólyospálos
Értékeink
Gemenci gímszarvas (Cervus)
A Gemenci Erdő- és Vadgazdaság Zrt. ma elsősorban erdővel, nádasokkal, holtágakkal, gyepekkel borított rendkívül különleges Duna ártéri területeken őrzi, javítja és mutatja be az Európa-szerte méltán híres gemenci gímszarvast.
A Kiskunfélegyházi Zenebarátok Kórusának tevékenysége
A Zenebarátok Egyesülete által működtetett kórus több mint 25 éve alakult meg, zenekedvelő és a közösségi éneklésben örömet lelő felnőttekből.
Kiskunfélegyháza
Polyák Borászat Szent Vince Pincészete
A borászat és a pincészet településmarketing, illetve turisztikai szempontból is kiemelkedő jelentőségű.
Kunszállás
Magyar Szablya
A Magyar Szablya, mint eszköz a honfoglalás korától számítva a magyarok által terjedt el világszerte, és lett méltán híres, megalapozván ezzel országunk kardvívásának alapjait. A szablya egyélű, görbe kard, melynek külső éle ki van élesítve.
Kecskemét
Ótemplom - Sarlós Boldogasszony templom
Az újratelepült Kiskunfélegyháza lakosai már 1744-ben kezdték gyűjteni a különböző pénzadományokat egy kőtemplom építésére. Mária Terézia királynő ötszáz forint adománnyal járult hozzá a költségekhez. Az alapkövet 1749-ben tették le, az építkezést 1752-ben fejezték be.
Kiskunfélegyháza
Bajai halászléfőző bogrács
A halászléfőzés művelőinek több ezres közössége tartja igen nagy becsben a bajai halászléfőző bográcsot, hiszen a valódi bajai halászlé elkészítésének történelmileg kialakult, a hagyományoknak megfelelő, olyan speciális tulajdonságokkal rendelkező eszköze, amelyet nem csak helyben készítenek, hanem különösen nagy becsben is tartanak tulajdonosai.
Baja
Kiskunfélegyházi Városháza
Kiskunfélegyháza legimpozánsabb, országosan is ismert gyönyörű szecessziós épülete a városháza. Építésének kezdete a századforduló elejére nyúlik vissza. Létrehozását az tette indokolttá, hogy az 1823-ban épült műemlék, emeletes városháza „szűknek” bizonyult a közigazgatás számára.
Kiskunfélegyháza
Piros Arany
A tubusos ételízesítő krémet hazánk szinte összes háztartásában ismerik, sőt ma már a világ közel húsz országába exportálják.