Képzés

Tanulj úgy, mintha örökké élnél

Képzés

Tanulj úgy, mintha örökké élnél

A tanulással mindig többek lehetünk, és ha azt a települések, a közösségek fejlesztésében tudjuk kamatoztatni, akkor nagy eséllyel hihetjük, hogy sokat tettünk az itt élők helyben maradásáért, az életminőség, a komfortérzet javításáért,  a fiataljaink megtartásáért. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata számára fontos a folyamatos tanulás, az önfejlesztés, a tréning, a szakemberképzés. Célcsoportjaink, partnereink és munkatársaink számára rendszeresen szervezünk tréningeket, műhelymunkákat, szakmai továbbképzéseket.   

 

Falu- és tanyagondnoki képzés 

A 2021. óta a falu- és tanyagondnoki alapképzést a szolgáltatás helye szerint illetékes vármegyei önkormányzat látja el.   Az  egyes  szociális  szolgáltatásokat  végzők  képzéséről  és  vizsgakövetelményeiről  szóló 81/2004.  (IX.  18.)  ESzCsM  rendelet  lehetővé  teszi,  hogy amennyiben a képzés megtartásához nincs elegendő számú jelentkező, a vármegyei önkormányzat más vármegyei önkormányzattal közösen szervezze meg a képzést.
  
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata, a Csongrád-Csanád Vármegye Önkormányzata, Fejér Vármegye Önkormányzata, Komárom-Esztergom Vármegye Önkormányzata, Veszprém Vármegye Önkormányzata, Jász-Nagykun-Szolnok Vármegye  Önkormányzata,  valamint  Pest  Vármegye Önkormányzata  a  falugondnoki  és  tanyagondnoki  képzés  közös  szervezéséről  döntött 2022-ben oly módon, hogy a képzést Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata bonyolítja le. 2021-22-ben két képzési helyszínen, Kecskeméten és Veszprémben volt képzésünk.
 

Településvezetői képzés

A települések életét meghatározó személyek, az úgynevezett kovászemberek képzést  kiemelkedően fontosnak tartjuk. Ennek érdekében polgármesterek, jegyzők, cégvezetők, nonprofit szervezetek tagjai, média képviselői, kulturális és fejlesztési szakemberek részére rendszerese nszervezünk képzéseket, melyek a következő tematikát követik: 

-        Az önkormányzati stratégiatervezés alapjai
-        A településfejlesztés alapjai
-        Lean Office
-        Csoportos döntéshozatal 
-        Együttműködés a civil szervezetekkel
-        Közösségi média Időgazdálkodás
-        Konfliktuskezelés

 

3D nyomtatás

Korunk technikai vívmányainak egyik jelentős eszköze lett a 3D nyomtató, melynek története a nyolcvanas évekre tehető. A háromdimenziós tárgyak gyártására alkalmas eszköz azóta is folyamatosan fejlődik. Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata az identitást erősítő program keretében tűzte ki célul a fiatalok megszólítását, akik  a környezetre legjellemzőbb tárgyak elkészítésével sajátították el az ehhez szükséges számítógépes alapismereteket. Az oktatási tematika hozzájárult az élményalapú tanulási módszerek szélesebb körű alkalmazásához, melyben vármegyénk több száz diákja vehetett részt.

A csatolmányok között megtalálja az "Oktatási anyag a digitális technika megismertetésére, és alkalmazásának megtanítására" című tananyagot.


  

Polgármesteri fórum

Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata hosszú évek óta megrendezi a vármegyei polgármesterek szakmai fórumát évente két alkalommal. Ez az az esemény, amikor a térség polgármesterei a legfontosabb aktualitásokról, sikeres gyakorlatokról, új trendekről kapnak információt és segítséget mindennapi vezetői munkájukhoz. Számunkra nagyon fontos a hely, ahol élünk: a saját házunk, az utcánk, a településünk és a vármegye egésze. Bács-Kiskun vármegye fejlesztését tűzték ki célul: látjuk magunk előtt a földből előtörő épületeket, a megújuló közterületeket, fejlődő gazdaságunkat. Bács-Kiskun megye az élen jár a fejlesztések terén, köszönhetően annak, hogy hosszú évek óta együtt tudunk gondolkodni, tervezni a települések első embereivel. A fórumok az együtt gondolkodásról, a közös célok kitűzéséről szólnak és azokról a kapcsolatokról, amelyek megkönnyítik a hétköznapok feladatainak megoldását. 
 

Kapcsolat

profile Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzata

call+36 30 141-0561

emailinfo@bacskiskun.hu

6000 Kecskemét Deák Ferenc tér 3

www.bacskiskun.hu
Több Kevesebb chevron down

Képzés hírei

chevron left
chevron right

Filmajánló

chevron left
event card

Bács-Kiskun vármegyei TOP fejlesztések 2019

arrow
Vármegyénkben több mint 500  pályázatot nyújtottak be segítségünkkel 2014-2019 között. Ezekről a fejlesztésekről szól az alábbi kisfilm.

event card

Homokanimáció - sorozat

arrow
Lenyűgöző homokanimáció-sorozat, vármegyei történetekből. 

event card

Petőfi örök

arrow
200 éve született Petőfi Sándor,  s ezalatt a jó néhány esztendő alatt bizony elég sok minden megváltozott. 

event card

Bács-Kiskun, a mi megyénk

arrow
Egy megye, mely színültig van ízzel, látnivalóval, élménnyel, igazi különlegességekkel és páratlan életérzéssel. 

event card

Talpra magyar!

arrow
Mi jut eszébe az utca emberének Petőfiről?

event card

Meseföld - Csonka torony

arrow
Csengőd település keletkezésének legendája elevenedik meg a mesében.

event card

Borba zárt napfény

arrow
A kisfilm a borok világába kalauzolja el a nézőit, a vármegyei borászatok bemutatásával.

event card

Meseföld - Gólyacsősz

arrow
Hogy kerül gólya Izsák város településének címerébe? A Gólyacsősz ezt meséli el.

chevron right

Galériák

chevron left
event card

Identitásfejlesztés

arrow

event card

TOP - TOP Plusz projektek

arrow

event card

Meseföld élménybusz

arrow

event card

Petőfi 200

arrow

event card

Klímánk

arrow

event card

Csapadékvíz elvezetés Ordason

arrow

Ordas

event card

Vármegyei értékeink

arrow

event card

Ünnepi közgyűlés

arrow

chevron right

Könyveink

chevron left
event card

Érték, élmény, egészség

arrow
Az Érték, Élmény, Egészség- Kincsek nyomában egy 60 oldalas, igényes turisztikai kiadvány, amely a vármegye értékeit hivatott bemutatni.

event card

Meseföld 2.

arrow
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának második mesekönyve

event card

Értéktár 3. kötet

arrow
A 2019 óta bővült értéktár elemei - bővítése folyamatban.

event card

Meseföld 1.

arrow
A Bács-Kiskun Megyei Önkormányzat első mesekönyve

event card

Értéktár 1. kötet

arrow
A kiadványban bemutatásra kerülnek a megyénkhez köthető hungarikumok és nemzeti értékek, és ezt követően azok a megyei értékek, amelyek 2015. május végéig a Bács-Kiskun Megyei Értéktárba felvételt nyertek. 

event card

Legendás út 2.

arrow
Bács-Kiskun Vármegye Önkormányzatának második legenda gyűjteménye

event card

A MI PETŐFINK

arrow
Válogatott Petőfi versek végzős diákjainknak

event card

KLÍMAKÓDEX III.

arrow
A jelen és a jövő vállalkozásai

chevron right

Turisztika

chevron left
event card

Kalocsa Korona Tours

arrow

Kalocsa

event card

Bor- és gasztronap

arrow

event card

Nemesnádudvari Tájház

arrow
A Tájház a nemesnádudvari svábok hagyományos életmódját, használati tárgyait, lakókörnyezetét mutatja be.

Nemesnádudvar

event card

Font Pincészet

arrow
A hagyomány és a modern technológia találkozása

Soltvadkert

event card

Káptalani Major

arrow

Imrehegy

event card

Díjugrató Lóverseny

arrow

Zsana

event card

Kosbor tanösvény

arrow
Az útról is jól látható a tanösvény nyitó táblája, mely a horgászcentrum bejáratával szemben található. A fák között található az első állomás, mely a kunadacsi réteket, a turjánvidéket mutatja be. 

Kunadacs

event card

Skate Park

arrow

Szank

chevron right

Értékeink

chevron left
event card

Péteri-tó

arrow
Az egykoron hatalmas területet felölelő szikes pusztaság e háborítatlan részén még fellelhetőek a különleges pusztai növény- és állatvilág egyedei. A Péteri-tó kialakulásának kezdete a pleisztocén koráig nyúlik vissza. 

Pálmonostora

event card

Gy. Szabó Béla munkássága és a képtár

arrow
Gy. Szabó Béla világhírű erdélyi fametsző és grafikus kiállításai szinte az egész világot bejárták, ő maga is járt Kínában, Mexikóban, a Szovjetunióban és Európa számos országában. Napjainkban életműve jelentős részét Szank őrzi. 

Szank

event card

Órák Háza

arrow
Országosan is egyedülálló a községben található és 2012-ben felavatott Órák Háza. A gyűjtemény első darabjai 1976-ban kerültek Hatvani Béla tulajdonába. A kiállításon átfogó képet kaphatunk az elmúlt 300 év általános óratípusairól. 

Kunszállás

event card

Bajai Zsinagóga

arrow
A mai épület helyén korábban imaház állt, amely az 1840-es tűzvészben leégett. Frey Lajos budapesti építésszel terveztette meg az egykoron virágzó, kétezres lélekszámú közösség az új zsinagógát. Adományaikból 1845-ben készült el a késő klasszicista épület, melynek átadásakor első alkalommal avattak magyar beszéddel zsinagógát. 

Baja

event card

A Dunapataj-Szent Tamás domb Árpád-kori templomrom és temető

arrow
A Szent Tamás-domb Dunapataj és környékének egyik legmagasabb pontja. Közvetlen környékén gyakran kerültek elő emberi csontok, viszont értékelhető régészeti lelet csak kis számban fordult ki a földből. 

Dunapataj

event card

Kecel Város Önkéntes Tűzoltóságának története és tevékenysége

arrow
Az 1860-as években Kecelen a tűzoltó teendőket még csak két községi hajdú látta el, akiknek az összes felszerelése egy úgynevezett munkafecskendő, egy fatengelyes vízszállító lajt valamint egy lajtorja és néhány vödör volt. 

Kecel

event card

Zsidó temető

arrow
A zsidók jelenléte Tasson a XVI. századig vezethető vissza. A környék legrégebbi hitközsége volt a tassi, utolsó zsinagógájuk 1834-ben épült.

Tass

event card

Szeremlei ladik, ladikkészítés

arrow
A szeremleiek legfontosabb közlekedési eszköze a csónak volt. Minden családnak volt csónakja, akadt olyan is, amelyiknek több is. 

Szeremle

chevron right

Események

chevron left
chevron right
Design by WEBORIGO