Szőke Pincészet

Kiskunhalas - Kiskunhalasi járás
A humuszban gazdag homokos talajok és a magas napsütéses órák száma generációk óta jó alapul szolgálnak a minőségi szőlőtermeléshez Kiskunhalason és környékén. A térség borászatai az utóbbi években egyre inkább ráéreztek arra, hogy a tömegtermelés mellett érdemes olyan borokat is készíteniük, amelyek ízükben, zamatukban híven tükrözik ezeket a kiváló természeti az adottságokat. Ennek a trendnek az egyik legfontosabb képviselője Szőke Sándor, illetve az általa vezetett Szőke Pincészet. A 100 hektárnyi ültetvényen 16 szőlőfajtát termesztő gazdaság borai rendre kiváló minősítéseket kapnak a régiós borversenyeken. Érdemes kiemelni – és egy pincelátogatás keretében meg is kóstolni – zászlósboraikat, a chardonnay-t, a zöld veltelínit, generosát, a cabernet sauvignon-t és kékfrankost. Ne hagyjuk ki a pince közelében működő Csipkemúzeum meglátogatását se!
Több Kevesebb chevron down

Ajánlataink

chevron left
event card

Csipkemúzeum

arrow
A Halasi Csipke

Kiskunhalas

event card

Thorma János Múzeum Kiskunhalas

arrow

Kiskunhalas

event card

Kiskunhalasi Termálfürdő és Kemping

arrow
Csobbanós élmény

Kiskunhalas

event card

Szőke Pincészet

arrow

Kiskunhalas

chevron right

Értékeink

chevron left
event card

Fejeték mocsár

arrow
A Fejetéki-mocsár a Duna-Tisza közére hajdan jellemző kiterjedt tőzeges mocsarak és nedves rétek egyik utolsó maradványa. 

Kiskunhalas

event card

Kiskunhalasi szégyenkő

arrow
A kiskunhalasi szégyenkő egy letűnt korszak büntetés-végrehajtási eszköze. A református egyház 1563-ban vezette be a megszégyenítő eklézsiabüntetést, melynek kiegészítő része volt a szégyenkő. 

Kiskunhalas

event card

Kiskunhalasi római katolikus templom

arrow
Szakrális érték, a városképet meghatározó műemléképület, és a helyi katolikus vallási élet központja a Kiskunhalasi Református templom. Története akkor vette kezdetét, amikor Mária Terézia parancsára a város 1767-ben telket ajándékozott a templom, a kántor- és paplak építésére. 

Kiskunhalas

event card

Kiskunhalasi izraelita temető

arrow
Kiskunhalasra a XVIII. század közepén telepedtek be az első zsidó családok. Beköltözésüket követte a temetkezés szükségessége. A ma is meglévő izraelita temetőt az első katolikus temetőtől, a kálváriától délre alakították ki. 

Kiskunhalas

chevron right
Design by WEBORIGO